Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Memoriał dla Hydro

Tuż po zakończeniu jesiennego sezonu Gubińskiej Ligi Piłki Nożnej, w której triumfowała ekipa Enei, piłkarze-amatorzy wzięli udział w Memoriale Jana Oczkowskiego – wieloletniego uczestnika GLPN. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Niestety, z rywalizacji wycofała się żeńska drużyna Pumy. Oby były to chwilowe problemy kadrowe i panie powróciły wkrótce do ligowej rywalizacji.

Mecze odbywały się wieczorami we wtorki i czwartki na Orliku przy ulicy Roosevelta i były prowadzone przez sędziego Mirosława Skobla. Wyniki spotkań grupowych: Enea-Grafit 16:2, Jano-Hydro 3:4, Jano-Grafit Team/Amigole 11:2, Hydro-Amigole/Grafit Team 7:2. W półfinale Enea pokonała Jano 4:2, natomiast Grafit bez walki oddał walkowerem mecz z Hydro. W finale, po zaciętym spotkaniu, wzmocnione kadrowo Hydro pokonało Eneę 5:3 i zostało zwycięzcą tegorocznego Memoriału.

Teraz przed piłkarzami chwila przerwy. W grudniu odbędzie się kolejny memoriał – tym razem ku pamięci Darka Łagożnego. Potem ruszą zimowe rozgrywki ligowe na hali. Miejmy nadzieję, że przystąpi do niej więcej ekip niż w jesiennym sezonie. Organizatorem Gubińskiej Ligi Piłki Nożnej, prowadzonej przez Tomasza Romanowskiego, jest Miejski Ośrodek Sportu w Gubinie.

(am)

  • 0

Pobiegli po raz piąty

Jeszcze tylko objazd trasy – posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – przez Sędziego Głównego zawodów i... wystartowali!

Bieg główny rozgrywany już po raz V „Biegam bo Lubię Bez Granic” został poprzedzony (na trasie liczącej około 700 metrów) biegiem dla najmłodszych, którzy pokonali go w towarzystwie goszczącego  z tej okazji w Gubinie wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastiana Chmary – zarazem zasłużonego i wielokrotnie nagradzanego sportowca – lekkoatletę. Każe dziecko zostało z tej okazji nagrodzone okolicznościowym medalem i upominkiem.

Bieg główny z udziałem niemal 650 biegaczy - do startu którego dali sygnał wspólnie burmistrzowie Guben Fred Mahro i Gubina – Bartłomiej Bartczak wystartował punktualnie w południe. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle po 5 kilometrów prowadzących przez obie części Euromiasta Gubin - Guben. Na zakończenie włodarze obu części miasta dokonali dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach. Najmłodszą z kategorii wiekowych w biegu otwartym była przeznaczona dla zawodników z grupy 16 lat, natomiast górna granica wieku nie była określona; bowiem każdy z biegających sam szacował swoje sportowe szanse. Warto zaznaczyć, że jest to jedyny w Polsce bieg, którego trasa częściowo prowadzi przez teren innego państwa. Mimo, iż nie udało się czołowym zawodnikom „zejść” z czasem poniżej 30. minut, to i tak ubiegłoroczny rekord trasy został poprawiony.

Oficjalne wyniki „V Biegu bez Granic” Kategoria OPEN 10 km. – mężczyźni: Kamil Makaś 31min. 57 sek., Adam Darczyński 31min. 58 sek., Paweł Raczyński 32 min. 42 sek. Kategoria OPEN 10 km. – kobiety: Wioletta Paduszyńska 36 min. 47 sek., Agnieszka  Gadomska 38 min. 09 sek., Patrycja Drozd 39 min. 46 sek., Wojsko Polskie 10 km. – mężczyźni: Kamil Makoś 31 min. 57 sek., Paweł Raczyński 32 min. 41 sek. (reprezentant Gubina), Adam Marysiak 33 min. 58 sek. Wojsko Polskie 10 km. – kobiety: Wioletta Padusszyńska 36 min. 47 sek., Patrycja Drozd 39 min. 46 sek., Joanna Sikorska 49 min. 14 sek. Seniorzy biegu: Kobiety - Ingrid Koal, Mężczyźni - Horst Linke

Antoni Barabasz

Sporo się dzieje w GLSD

Nie wystarczy jedynie celne oko i pewna dłoń. W rozgrywkach gry  zorganizowanej przez Gubińską Ligę Soft – Darta pod patronatem Polskiej Unii Soft – Darta, o puchar Burmistrza Gubina Bartłomieja Bartczaka potrzebny jest też łut szczęścia. W turnieju, który odbył się w restauracji „Iskra” 29 października wzięło udział 39 zawodników, w tym 15 kobiet. Po raz pierwszy zdarzyło się, że na podium dla zwycięzców nie stanął żaden mieszkaniec Gubina! Najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Dariusz Marciniak z Zielonej Góry - „zaliczając” między innymi dwa rzuty „na maksa”- po 180 pkt. i pokonując w finale zawodnika z Sulechowa - Sławomira Olszewskiego. Natomiast Rafał Żurko z Gubina wykazał się dla odmiany najlepszym tzw. zejściem; z wynikiem 144 pkt. Zajął tym samym chyba najbardziej nie lubiane przez sportowców – 4. miejsce. Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy obecność najmłodszej uczestniczki Turnieju – 9. letniej Roksany Żurko. Jak podkreśla organizator rozgrywek – Paweł Tomczyk w zawodach brali udział przedstawiciele aż z 16 miejscowości leżących w zachodnich regionach Polski. Zaś nagrody dla najlepszych ufundował burmistrz Gubina i lokalni sponsorzy

18-19 listopada - to będzie wyjątkowy weekend dla wszystkich sympatyków soft darta w naszym mieście. Pierwszy raz w historii Gubin będzie gospodarzem Turnieju Krajowego Polskiej Unii Darta. Organizacji zawodów podjęła się Gubińska Liga Soft Darta. Wszystko zacznie się w sobotę 18 listopada o godzinie 11:45 w Restauracji Iskra. Rywalizować będą zarówno panowie i panie. Zapisy na zawody zakończą się dzień wcześniej. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 572 309 098. Warto dodać, że zawody te będą jednocześnie rozgrywane w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, które w czerwcu przyszłego roku odbędą się we włoskiej miejscowości Caorle. 

(am)

  • 0

Już zwyciężają w turniejach halowych

Drużyna żaków MLUKS Dwójka MOS Gubin wzięła udział 28 października w turnieju w Lubsku. Były to dla nich pierwsze w tym sezonie zawody na hali, gdzie gra prowadzona jest znacznie szybciej, niż na trawie. Nasi chłopcy spisali się wyśmienicie. Po pewnym wyjściu z grupy w półfinale pokonali drużynę z Krosna Odrzańskiego 2:1, a w samym finale wygrali 2:1 po rzutach karnych ze Zrywem Zielona Góra. W regulaminowym czasie gry było 2:2. W turnieju wzięło udział 9 zespołów. Najlepszym strzelcem zawodów został Krystian Różycki z MLUKS Dwójka MOS Gubin.

(am)

  • 0

Od 6 lat walczą o mistrza Gubina

Na VI Mistrzostwa Gubina o Puchar Burmistrza Bartłomieja Bartczaka zaprasza Gubińska Liga Soft Darta wraz z Polską Unią Soft-Darta, która jest patronem turnieju. Rozgrywki odbędą się w restauracji „Iskra” 29 października od godziny 15:00, w dwóch konkurencjach: kat. Open – bez podziału na płeć i wiek, w której zostanie wyłoniony mistrz naszego miasta, oraz zawody pań, które będą dodatkowym turniejem w klasyfikacji generalnej Polskiej Unii Soft Darta. Gubiński turniej ma już 6-letnią tradycję. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele z 15 miejscowości. Na turnieju spodziewana jest też wizyta prezesa unii.

Tymczasem 15 października w restauracji „Iskra” został rozegrany III Memoriał im. Krzysztofa Janoty. Uczestniczyło w nim 31 zawodników w kategorii „Open” oraz 17 kobiet. Zwyciężył Sławomir Olszewski z Sulechowa, drugie miejsce zajął Mateusz Pacer z Czarnowa, a na trzecim uplasował się Łukasz Wolny z Gubina. Turniej kobiet wygrała Magda Grela z Cigacic przed Martą Górnik z Sękowic i Dorotą Kuks z Gubina. Warto dodać, że do Ligi z Gubina i okolic należy ponad 40 kobiet. W klasyfikacji kobiet Polskiej Unii Soft Darta, w pierwszej dziesiątce znajdują się 4 panie z Gubina i okolicy, na 81 ogólnie sklasyfikowanych, a D. Kuks i Katarzyna Majchrzak są reprezentantkami Polski. W turnieju mężczyzn, w ogólnopolskiej rywalizacji, prowadzi Jarosław Kajda z Sękowic. Natomiast w całej lidze jest sklasyfikowanych 240 uczestników.

Antoni Barabasz 

 

 

  • 0

Niesamowita końcówka sezonu

Mało kto się spodziewał takiego obrotu sprawy przed ostatnią kolejką jesiennego sezonu Gubińskiej Ligi Piłki Nożnej. Choć teoretycznie na końcowy triumf miały szansę jeszcze trzy drużyny (Enea, Jano i Grafit), to wydawało się, że ci ostatni mają najłatwiejsze zadanie. Nie dość, że mieli punkt przewagi nad rywalami, to na dodatek grali z Amigolami/Grafit Team. Ekipą, która poza wygranymi z Pumami przegrała wszystkie pozostałe spotkania. A jednak stał się cud! Po zaciętym i pełnym dramaturgii meczu, Grafit tylko zremisował 4:4 i ostatecznie zajął w lidze dopiero trzecie miejsce. Gola na 4:4 grafitowcy stracili na dwie minuty przed końcem spotkania. Enea (na zdjęciu) po pokonaniu Hydro 3:2 mogła cieszyć się z mistrzostwa.

Końcowa tabela: 1. Enea 22 pkt., 2. Jano 22 pkt., 3. Grafit 21 pkt., 4. Hydro 12 pkt., 5.Amigole/Grafit Team 7 pkt., 6. Pumy 3 pkt.

Już dwa dni po zakończeniu ligowych zmagań, piłkarze-amatorzy przystąpili do rywalizacji w ramach Memoriału Janka Oczkowskiego – wieloletniego zawodnika GLPN. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy (A: Enea, Pumy, Grafit i B: Jano, Hydro i Amigole/Grafit Team). Relacja w następnym wydaniu „WG”.

(am)

  • 0

Zbliża się czas ligowych zmagań

Przygotowująca się do nowego sezonu Sparta Gubin wzięła udział 23 września w turnieju towarzyskim w Świebodzinie. Nasze panie najpierw pokonały UKS Olimpijczyk Budzyń 35:24, a następnie uległy gospodyniom MUKS Liderowi 26:29. – Same wyniki w tych spotkaniach były dla nas drugorzędną sprawą. Skupiałyśmy się głównie na wdrożeniu młodych zawodniczek do zespołu oraz przećwiczeniu różnych wariantów ustawień i systemów obronnych – podkreśla Agnieszka Zukier, trenerka naszych szczypiornistek. Cieszy fakt, że Ania Adamczyk została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Z kolei Maję Witczak uznano za najlepszą zawodniczkę w gubińskim zespole.

Powoli zbliża się czas ligowych zmagań. Ponieważ z rywalizacji wycofała się ekipa z Karkonoszy, uległ także terminarz spotkań w sezonie 2017/18. Pierwsze dwa mecze nasze panie zagrają na wyjeździe: 22 października z Energą Politechniką Koszalin i tydzień później z Olimpijczykiem Budzyń. Dopiero w trzeciej serii spotkań spartanki zaprezentują się przed własną publicznością. W sobotę, 4 listopada, zmierzą się w hali ZSLiT przy ul. Krakowskiej z drużyną Handball Poznań.

Andrzej Matłacki

Ponad setka biegaczy

23 września na Placu im. Jana Pawła II w Gubinie miał miejsce finał II Powiatowego Biegu Sztafetowego „Po Zdrowie” Krosno Odrzańskie-Guben - Gubin. Trasa była podzielona na 8 etapów. Druga edycja tych zawodów spotkała się ze sporym zainteresowaniem. O przebiegu tegorocznego biegu mówi jeden z jego inicjatorów – wicestarosta Tomasz Kaczmarek: - W tym roku wystartowało 25 sztafet, w tym 7 reprezentujących stronę niemiecką. Pobiegło w sumie 104 zawodników. Wszystkie sztafety dotarły bezpiecznie do linii mety. Duża w tym zasługa służb mundurowych zabezpieczających bieg – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, rzeszy wolontariuszy i pracowników starostwa, którzy poświęcili swój prywatny czas. Na łamach „WG” chciałbym serdecznie podziękować w imieniu starosty Mirosława Glaza jak też swoim własnym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Wyjątkowo w tym roku starosta Glaz, jak i ja nie biegliśmy. Bowiem ciężko być jednocześnie organizatorem i zawodnikiem.

Na podium zawodów znaleźli się: 1 miejsce: Tomato - przyjaciele powiatu krośnieńskiego (Paulina Kaczyńska, Damian Kabat, Szymon Belgrał, Marcin Zagórny), 2 miejsce: PowiatDlaWszystkich (Sandra Nowak, Adam Marysiak, Patryk Ciecierski , Radosław Bialić), 3 miejsce: 5. Batalion Saperów w Krosnie Odrzańskim (Elżbieta Sarnecka, Tomasz Kwapich, Jerzy Ponikiewski, Paweł Raczyński).

Antoni Barabasz

Subskrybuj to źródło RSS

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C